Grįžti

herbas

Mažųjų judėjimo džiaugsmas

„RUDENS KREPŠINIS“ programa

Ukmergės vaikų lopšelyje-darželyje ,,Buratinas" spalio11-15 dienomis“ vyko Sporto rėmimo fondo finansuojamo, 2019-2021 metais vykdomo projekto ,,Mažųjų judėjimo džiaugsmas“ fizinio aktyvumo savaitės ,,Rudens Krepšinis“ renginiai.

Tikslas: propaguoti mažojo krepšinio žaidimą ir stiprinti draugiškus vaikų tarpusavio santykius sportinėje veikloje. Visą savaitę vaikai draugavo su krepšiniu. Ankstyvojo amžiaus ugdytiniai kiekvieną dieną žaidė žaidimus su kamuoliukais, o vyresnieji mokėsi ir tobulino krepšinio judesius: mėtė kamuolį porose (nuo krūtinės, virš galvos, vienu atsitrenkimu į žemę), varėsi kamuolius aplink bokštelius, mokėsi varyti kamuolį dešine ranka, kaire ranka einant ratu, permesti kamuolį per kliūtį, perduoti kamuolį komandos draugui bei sugauti, mesti į krepšį. Vaikams buvo organizuoti žaidimai: „Apvaryk kliūtis“, „Įmesk į krepšį“. Daugiausia emocijų vaikams suteikė susitikimas su „Ąžuolo“ krepšinio mokyklos treneriu.

Fizinio aktyvumo savaitė – optimalus laikas įsisavinti naujas žinias, lavinti įgytus įgūdžius ir vaikiškai pašėlioti su draugais. Kiekviena grupė paskutinę fizinio aktyvumo savaitės dieną buvo apdovanota įdomiais žaidimais.

Vasara su vėjeliu programa

Ukmergės vaikų lopšelyje-darželyje ,,Buratinas" gegužės 10-14 dienomis“ vyko Sporto rėmimo fondo finansuojamo, 2019-2021 metais vykdomo projekto ,,Mažųjų judėjimo džiaugsmas“ fizinio aktyvumo savaitės ,,Vasara su vėjeliu“ renginiai. Kiekviena diena buvo vis kitokia: Šokio, Kamuolio, Dviratukų ir paspirtukų, Estafečių, Judriųjų žaidimų. Pas vaikus svečiavosi daug personažų: Boružėlė, Bitė, Vasara, Saulutė, Gėlytė, Klounas, Meška, Drugelis... Grupių pedagogės kiekvieną dieną rengdavosi vis kitu personažu.

Šokio dieną savo aikštelėse vaikai mankštinosi ir šoko įvairius muzikinius žaidimus. Kamuolių dieną vyresnieji ugdytiniai demonstravo kamuolio valdymo techniką, žaidžiant krepšinį ir futbolą. Važiuodami paspirtukais ir dviratukais ugdytiniai lenktyniavo, mokėsi saugaus važiavimo elgesio. Vaikai džiaugėsi iš projekto lėšų gautais balansiniais dviratukais, krepšinio kamuoliais.

Estafečių dieną vaikai rungtyniavo, susiskirstę į dvi komandas. Estafetės paruoštos pagal vaikų amžių. Patys mažiausieji mėtė kamuoliukus į krepšius, rideno didelius kamuolius. Vyriausieji, sustoję į voras po duoto signalo lindo tuneliu, šokinėjo iš lanko į lanką, įlipo ir išlipo iš vamzdžio ir tiesiai bėgdami grįžo į voros galą. Kiekvienas stengėsi kuo greičiau ir geriau atlikti užduotį.

Savaitė prabėgo labai greitai, suteikdama tiek vaikams, tiek pedagogams daug džiugių, teigiamų emocijų. Vaikai sportavo, užsiėmė aktyvia veikla, rungėsi tarpusavyje su savo amžiaus vaikais. Paskutinę fizinio aktyvumo savaitės dieną žaidėme judriuosius žaidimus. Įstaigos direktorė kiekvieną grupę apdovanojo žaislais.

Turtingas rudenėlis

Ukmergės vaikų lopšelyje-darželyje ,,Buratinas" rugsėjo 28 dieną startavo 2019-2021 metais vykdomo projekto ,,Mažųjų judėjimo džiaugsmas“ fizinio aktyvumo savaitė ,,Turtingas rudenėlis.“ Kiekvieną dieną mankštą su vaikais organizavo vis kitas rudens gėrybių atstovas: Vaisių fėja, Saldžioji morka, Girinis, Sveikuolis pomidoras. Po mankštų grupių aikštelėse buvo organizuojami judrieji žaidimai, estafetės, sportiniai pratimai, važinėjimas paspirtukais, dviratukais. Renginių metu vaikai aktyviai judėjo, lenktyniavo, mokėsi saugaus elgesio, važiuojant paspirtukais bei dviratukais. Savaitė prabėgo labai greitai, suteikdama tiek vaikams, tiek pedagogams daug džiugių, teigiamų emocijų. Paskutinę fizinio aktyvumo savaitės dieną žaidėme muzikinius žaidimus, kuriuos organizavo Rudens paletė.

Vyresniųjų grupių vaikai buvo apdovanoti projekto organizatorių įsteigtais medaliais. Įstaigos direktorė kiekvieną grupę apdovanojo žaislais. Po renginio įstaigos teritoriją papuošėme mandalomis sportine tematika. Puikus oras, gera nuotaika, priemonėmis gausi įstaigos aplinka skatino aktyviai sportuoti.

"Mažųjų judėjimo džiaugsmas" renginiai

Ukmergės vaikų lopšelyje-darželyje „Buratinas" 2020 metų sausio 20-24 dienomis  vyko sporto rėmimo fondo finansuojamo projekto "Mažųjų judėjimo džiaugsmas" renginiai.

Visą savaitę vaikus lydėjo linksmai nusiteikę "Besmegeniai", „Nykštukai“ ir kiti pasakų herojai. Kiekvieną dieną renginiai prasidėdavo mankšta salėje arba lauke. Atsižvelgiant į oro sąlygas judrieji žaidimai, estafetės, panaudojant gautą sportinį inventorių žiemai vyko įstaigos salėje arba kieme. Sportiniai renginiai teikė vaikams daug džiugių emocijų. Aktyviai prie organizuojamų sporto renginių prisijungė ir Užupio pagrindinės mokyklos priešmokyklinukai.

Ačiū bendruomenei už sportinį nusiteikimą ir norą pabūti kartu.

Ukmergės vaikų lopšelis-darželis „Buratinas“. Adresas: Linų g. 3, Ukmergė, LT- 20138. Įstaigos kodas: 190323940. Telefonas: 8 (340) 64159. El. paštas: buratinas@buratinas.ukmerge.lm.lt